5 typów mechaników samochodowych

Będąc kierowcą z kilkuletnim stażem, zapewne nie raz i nie dwa miałeś wątpliwą przyjemność przekraczać próg warsztatu samochodowego. Wątpliwą, gdyż z jednej strony musiałeś liczyć się z usługą drogą, z drugiej – nie zawsze wykonaną zgodnie z zasadami sztuki oraz w myśl profesjonalnej obsługi klienta. Potraktuj poniższy tekst z przymrużeniem oka, jako krótki przegląd po typach mechaników samochodowych, których spotkałeś lub których jeszcze spotkasz na swojej drodze.

Erotoman-gawędziarz

Ledwo wszedłeś do warsztatu, a już od drzwi uderza Cię blask ogromnych „oczu”? Jeśli ulubionym gadżetem, powieszonym na honorowym miejscu w przybytku Twojego mechanika samochodowego, jest gigantyczny kalendarz z roznegliżowanymi pięknościami już wiesz, że masz do czynienia z erotomanem-gawędziarzem. Będzie długo i namiętnie opowiadać Ci o zabawie na weselu syna oraz o przybyłych tam panienkach, które kusiły go swoimi krągłościami. Wąsaty jegomość podkoloryzuje historyjkę i sprzeda Ci ją równie dobrze, co swoją usługę. Będziesz chciał czy nie – i tak zmusi Cię do wysłuchania opowieści do samiutkiego końca. Najgorsze będzie wtedy, jeśli okaże się, że liczy sobie za godzinę, a nie za efekt. Uważaj tylko, żeby nie doprowadził Cię do bankructwa i nie zagadał na śmierć.

Człowiek-prowizorka

„Będzie Pan zadowolony” – to motto można najczęściej usłyszeć z ust jegomościa. Jak zwykle proponuje usługę bez fakturki, bo po co mają zarabiać na nim, złodzieje jedne. Zrobi byle jak, byle na odpierdziel. Choć zapłacisz u niego parę groszy mniej, tak naprawdę będzie to oszczędność tylko pozorna. Za nieuctwo, brak staranności i nietrzymanie się ważnych zasad człowieka-prowizorki będziesz musiał podwójnie zapłacić – raz jemu, a drugi raz mechanikowi z droższego warsztatu mechanicznego, który będzie naprawiać błędy kolegi po fachu. Cóż, głupi traci dwa razy. Następnym razem dobrze się zastanów: czy nie jesteś zbyt biedny, żeby kupować tanie rzeczy i usługi?

Fachman

Jeśli poszukujesz fachmana z prawdziwego zdarzenia, prowadzi warsztat samochodowy Kraków. Jest solidny i dokładny, ale nie jest najtańszy. Auto serwis Kraków ceni czas swój i klienta. Z listy dobre – tanie – szybkie wybiera dwie cechy: dobre i szybkie – jednak z postawieniem sprawy jasno: takie usługi nigdy nie będą tanie.

Hobbysta

Może występować w dwóch wersjach: hobbysty-fachmana i hobbysty-ucznia. Wspaniale, jeśli trafisz na pierwszy z dwóch typów. Gorzej, jeśli masz do czynienia z amatorem, który wprawdzie kocha to, co robi, lecz ma za małe doświadczenie, żeby móc w pełni zaufać jego wiedzy i umiejętnościom. Bądź czujny!

Fanatyk

Czuje się członkiem narodu (fachu) wybranego. Ekspertem w każdej dziedzinie, począwszy od mechaniki maszyn, poprzez gender i religię, skończywszy na polityce. Nieomylny w każdym calu. Z cennika złotej rączki zawieszonego w zakładzie wyczytasz, co następuje:

  • usługa normalna: cena 100%
  • usługa gdy klient patrzy na pracę mechanika: dopłata +50%
  • usługa gdy klient patrzy na pracę mechanika i komentuje: dopłata +100%
  • usługa gdy klient patrzy na pracę mechanika i w dodatku wie lepiej: dopłata +200%
  • usługa gdy klient patrzy na pracę mechanika i próbuje mu pomagać: dopłata +250%.

A Ty? Z którym typem mechanika najczęściej masz do czynienia?

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM