Zbliżają się święta. Uważaj na swoje auto!

Okres przedświąteczny to nie tylko wzmożony ruch na drogach czy w galeriach handlowych. To również większa aktywność złodziei, którzy czyhają na to, aby pod naszą nieuwagę nielegalnie wejść w posiadanie samochodu. Poniżej kilka wskazówek, jak uchronić się przed kradzieżą w okresie przedświątecznym.

Po pierwsze: zostawiaj auto na parkingu strzeżonym

Okolice galerii handlowych, w szczególności w okresie przedświątecznym, są bardzo tłoczne. Każdy spieszy się, by jak najszybciej załatwić niezbędne sprawy, nie zwracając uwagi na to, co dzieje się dokoła. Sprawnemu złodziejowi nie potrzeba wiele czasu, aby uporać się z zamkiem w drzwiach. Pracując w otaczającym go chaosie, w zaciemnionej uliczce, odjedzie Twoim autem przez nikogo niezauważony. Dlatego odżałuj tych kilka złotych na parking strzeżony, dzięki czemu w spokoju będziesz mógł zrobić zakupy na nadchodzące święta.

Po drugie: dobrze pilnuj kluczyków, będąc na zakupach w galerii handlowej

Jak to mówią, okazja czyni złodzieja. Dlatego będąc na zakupach, ogarnięty zakupową gorączką, dobrze pilnuj kluczyków do swojego auta. Złodziejom łatwo jest je ukraść i w ten sposób, nie zwracając uwagi swoim zachowaniem, dyskretnie wymknąć się i – jak gdyby nigdy nic – odjechać w siną dal naszym autem. Aby tego uniknąć, zawsze trzymaj kluczyki blisko przy sobie, najlepiej w przedniej kieszeni kurtki, na wysokości piersi. Stąd złodziej nie będzie w stanie ich wyjąć i pozostać niezauważonym.

Po trzecie: zostawiaj auto za bramą

Niektórzy kierowcy, w zakupowym szaleństwie, po powrocie do domu zostawiają samochód przed bramą wjazdową. W ten sposób chcą zaoszczędzić sobie czas, kiedy rano będą wyjeżdżać z garażu za bramę. Jeżeli tylko masz taką możliwość, nie zostawiaj swojego samochodu przed domem przy krawężniku. Może okazać się bowiem, że rankiem nie będziesz miał do czego wsiąść. W ten sposób wystawiasz swój samochód na widok publiczny i zachęcasz złodzieja do próby włamania. O ile tylko możesz, zaparkuj za bramą, na terenie swojej posesji, gdzie podejrzanym osobnikom trudniej będzie się przedostać.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM