Czy warto kupić auto z wyprzedaży?

Zakup auta z wyprzedaży niesie za sobą sporo plusów, ale też minusów. Decyzja o kupnie auta musi być więc dogłębnie przemyślana, aby kierowcy mieli pewność, iż wydali zebrane przez siebie pieniądze we właściwy model. Auta trafiają na wyprzedaż przed okresem wiosennym, kiedy to producenci robią wszystko, co w ich mocy, aby sprzedać jak największą ilość pojazdów z poprzedniego rocznika.

Zakup auta z wyprzedaży - zalety

Za kupnem auta z wyprzedaży przemawia przede wszystkim to, iż w ten sposób kierowcy oszczędzają kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że spore rabaty związane są z nieco starszymi modelami. Producenci nie decydują się zbyt często na sprzedaż równoległą (dwóch roczników), tylko oczyszczają magazyny, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. W związku z tym zainteresowani mogą liczyć na wiele kuszących propozycji. Auto z wyprzedaży opłaca kupić się wtedy, gdy chce się nim jeździć przynajmniej przez kilka lat. Dzięki temu ewentualna sprzedaż takiego samochodu nie przyniesie kierowcom większych strat, ponieważ różnice cenowe pomiędzy starszymi rocznikami zanikną. Do zalet takich rozwiązań doliczyć można to, iż dilerzy sprzedający samochody na wyprzedaży są bardzo skłonni do negocjacji. W przypadku zakupu nowego auta, otrzymuje się na nie gwarancję. Nie otrzyma się jej tylko wtedy, gdy kierowca zdecyduje się na auta demonstracyjne. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do stanu technicznego zakupionego auta z wyprzedaży, może odwiedzić warsztat samochodowy i poprosić o pomoc mechaników.

Warsztat samochodowy Kraków

Zakup auta z wyprzedaży - minusy

Kupując auto z wyprzedaży, należy mieć świadomość tego, iż w przyszłości dostanie się za nie mniejszą kwotę. Tyczy się to oczywiście sytuacji, w których kierowcy zdecydują się na jego późniejszą sprzedaż. Rabaty na auta mogą być bardzo zróżnicowane, tyczą się one:

  • niższych cen,
  • atrakcyjnych pakietów ubezpieczeniowych,
  • dodatkowego wyposażenia,
  • dołożenia kompletu opon zimowych.

Jak widać nie każdy rabat musi oznaczać to samo. Warto zwrócić uwagę na to, czym kuszą producenci, aby później przykro się nie zdziwić. Minusem zakupu auta z wyprzedaży jest również to, że nie można indywidualnie skonfigurować takiego pojazdu. Ponadto bardzo popularne modele sprzedają się błyskawicznie, więc zainteresowanym (spóźnialskim) zostają jedynie mniej chodliwe pojazdy.

Ostateczna decyzja należy więc do indywidualnego kierowcy, w wielu przypadkach auta z wyprzedaży są bardzo korzystną inwestycją.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM